Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na Opolszczyźnie

Województwo Opolskie, podobnie zresztą jak sąsiadujący z nim Śląsk, nie należy do pierwszych celów polskich turystów. Więcej nawet: o Opolu mówi się jako mieście nieciekawym czy wręcz nudnym. Warto zatem nieco owe tereny odczarować, zwłaszcza że mają one do zaproponowania naprawdę wiele.

Rodzinom szczególnie poleca się opolskie Stare Miasto. Tamtejsze fortyfikacje obronne, słynny Most Groszowy czy wreszcie tzw. Wenecja – wszystko to zapewni długie godziny wspaniałych, rodzinnych emocji. Warto też pojeździć po okolicznych wioskach na rowerze – niewielu bowiem wie, że Opole nie jest odzwierciedleniem całego województwa, a wręcz przeciwnie – wokół niego rozciągają się liczne wioski (wraz z ośrodkami agroturystycznymi!), doskonałe trasy rowerowe na łonie przyrody, a nawet jeziora (w tym znana Turawa).

Opisując atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w województwie Opolskim, nie można zapomnieć też o moście w Ozimku – najstarszym tego typu na całym kontynencie. Widzimy zatem – zwłaszcza że wyżej wymienione to tylko namiastka opolskich atrakcji – jak wiele województwo to ma do zaoferowania. Dlatego nie pozostaje nic, jak spędzić tam chociażby weekend.

Witaj na moim serwisie 🙂 Fajnie ze trafiłeś na mojego bloga o podróżach. Znajdziesz tutaj wiele ciekawych informacji dotyczących miejsc na wakacyjny wypoczynek. Polecę tutaj wile miejsc które warto zwiedzić i gdzie najlepiej się zatrzymać. Zapraszam do śledzenia mojego serwisu na bieżąco.